Tüm Counter Strike Oyuncularının Buluşma Noktası

Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ? 311

Join the forum, it's quick and easy

Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ? 311

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Counter Strike Türkiye, Cs Hakkında Herşey, Cs 1.6, Sxe, Amx Modx, Eğlence, Bilgisayar, Pc, Donanım, Güvenlik, Program Download, Msn, Müzik, Siyaset, Spor... Ve Daha Fazlası .

Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ?

eaqLe*
    eaqLe*
    Kurucu
    Kurucu

Uyarı Durumu :
    Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ? Left_bar_bleue0 / 100 / 10Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ? Right_bar_bleue

Rep puanı : 1313
    Lakap : eaqLe*

Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ? Empty Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ?

Mesaj tarafından eaqLe* Paz 16 Ağus. 2009, 21:04

Edebiyat sanat siyaset spor gibi alanlarda başarı göstermiş önderlik etmiş kişilerin yaşamının anlatıldığı kısa veya uzun metinlerdir.
    Yaşam öyküsünün özellikleri:

* Yaşamı yazılan kişinin kendisi tarafından değil onunla ilgili araştırma yapan bilgi ve belgelere ulaşan veya onun yaşamına yakından tanıklık etmiş kişiler tarafından kaleme alınır.
    * Tarafsız olunmalıdır.
    * Gerçekçi olunmalıdır.
    * Bilgi ve belgelere kanıt ve tanıklara dayandırılmalıdır.
    * Kronolojik (zaman dizinsel) sıra izlenebilir.
    * Yaşamöyküsü yazılan kişinin doğumu aile çevresi eğitim süreci kişiliği arkadaşlık ve akrabalık ilişkileri sosyal yaşamı aşkları evliliği ve çocukları alanındaki başarısına ulaşma süreci ulusal ve uluslararası başarıları konu edilmelidir.

* Kişinin önemi değeri benzerlerinden farkı belirlenmelidir.
    * Söylenti ve dedikodulara asılsız bilgilere yer verilmemelidir.
    * Öznel bir tutum izlenmemelidir. Kişinin yaşamı aşırı yüceltmeden ya da yerin dibine geçirmeden sergilenmelidir

Edebiyat sanat siyaset spor gibi alanlarda başarı göstermiş önderlik etmiş kişilerin yaşamının anlatıldığı kısa veya uzun metinlerdir.
    Yaşam öyküsünün özellikleri:

* Yaşamı yazılan kişinin kendisi tarafından değil onunla ilgili araştırma yapan bilgi ve belgelere ulaşan veya onun yaşamına yakından tanıklık etmiş kişiler tarafından kaleme alınır.
    * Tarafsız olunmalıdır.
    * Gerçekçi olunmalıdır.
    * Bilgi ve belgelere kanıt ve tanıklara dayandırılmalıdır.
    * Kronolojik (zaman dizinsel) sıra izlenebilir.
    * Yaşamöyküsü yazılan kişinin doğumu aile çevresi eğitim süreci kişiliği arkadaşlık ve akrabalık ilişkileri sosyal yaşamı aşkları evliliği ve çocukları alanındaki başarısına ulaşma süreci ulusal ve uluslararası başarıları konu edilmelidir.

* Kişinin önemi değeri benzerlerinden farkı belirlenmelidir.
    * Söylenti ve dedikodulara asılsız bilgilere yer verilmemelidir.
    * Öznel bir tutum izlenmemelidir. Kişinin yaşamı aşırı yüceltmeden ya da yerin dibine geçirmeden sergilenmelidir.

Forum Saati Paz 19 Mayıs 2024, 12:47